Ziua Națională a României, sărbătorită în 2020 fără public și paradă militară

Ziua Națională a României, sărbătorită în 2020 fără public și paradă militară

Ziua Naţională a României va fi sărbătorită marţi în ceremonii restrânse, fără public, din cauza măsurilor restrictive impuse de pandemia de coronavirus, transmite Agerpres.

Pe 12 noiembrie, Comitetul Naţional pentru Situaţii de Urgenţă a propus, prin hotărârea adoptată privind prelungirea cu 30 de zile a stării de alertă pe teritoriul României, aprobarea organizării ceremoniilor oficiale dedicate Zilei Naţionale în Piaţa Arcului de Triumf din Bucureşti cu participarea a cel mult 400 de persoane, precum şi în municipiile reşedinţă de judeţ, cu participarea a cel mult 100 de persoane, fără public şi cu respectarea mai multor măsuri.

Citește articolul integral pe G4Media.ro

Articolul Ziua Națională a României, sărbătorită în 2020 fără public și paradă militară apare prima dată în Edupedu.ro.

Close