VIDEO Greșeală făcută de președintele Iohannis, la DSP București: Vaccinarea populației care nu este cu “comorbități” se va produce probabil în primăvară

VIDEO Greșeală făcută de președintele Iohannis, la DSP București: Vaccinarea populației care nu este cu “comorbități” se va produce probabil în primăvară

Greșeală în discursul președintelui Klaus Iohannis, care a susținut câteva declarații de presă la finalul unei vizite efectuate duminică dimineață la Call Center DSP București. Liderul de la Cotroceni a spus “comorbități”, în loc de “comorbidități”, în răspunsul oferit la întrebarea unui jurnalist.

Întrebat când preconizează că va începe vaccinarea populației, președintele Klaus Iohannis a răspuns:

  • “Cei din comisie care se ocupă de relația directă cu producătorii de vaccin ne-au spus că este destul de probabil ca primele tranșe de vaccin să vină la începutul anului viitor. Va continua livrarea tranșelor până când vor fi toate livrate. Însă vaccinarea în masă, deci a populației care nu este nici în prima linie, nici cu comorbități, nici cu sensibilități, se va produce probabil în primăvară”.
VIDEO Declarația președintelui, de la minutul 13:20:

Articolul VIDEO Greșeală făcută de președintele Iohannis, la DSP București: Vaccinarea populației care nu este cu “comorbități” se va produce probabil în primăvară apare prima dată în Edupedu.ro.

Close