Ungaria închide doar învățământul secundar şi restaurantele şi prelungeşte orele de interdicţie de circulaţie pe timp de noapte

Ungaria închide doar învățământul secundar şi restaurantele şi prelungeşte orele de interdicţie de circulaţie pe timp de noapte

Şcolile din învățământul secundar şi restaurantele din Ungaria vor fi închise de marţi, iar de la miezul nopţii va intra în vigoare un orar prelungit de interdicţie a circulaţiei pe timp de noapte, a anunţat luni premierul ungar Viktor Orban pe pagina sa de Facebook, relatează Agerpres.

Conform mesajului preluat de Reuters, la măsurile de combatere a coronavirusului se va adăuga şi desfăşurarea fără spectatori a evenimentelor sportive, iar orice adunări vor fi interzise. Școlile primare și grădinițele rămân deschise.

Citește mai mult pe G4media.ro.

Sursă foto: Pixabay

Articolul Ungaria închide doar învățământul secundar şi restaurantele şi prelungeşte orele de interdicţie de circulaţie pe timp de noapte apare prima dată în Edupedu.

Close