ULTIMA ORĂ Subiectele date la Matematică, astăzi, la Evaluarea Națională 2022

ULTIMA ORĂ Subiectele date la Matematică, astăzi, la Evaluarea Națională 2022

Elevii de la Evaluarea Națională 2022 au primit varianta numărul 2 cu subiecte la Matematică. În fiecare an subiectele sunt făcute de Ministerul Educației prin Centrul Național de Politici și Evaluare în Educație.

La subiecul I au fost 6 subpuncte, fiind itemi obiectivi – tip grilă, fiecare punctat cu 5 puncte. La fel, subiectul al II-lea are 6 subpuncte, tot grilă și notate tot cu câte 5 puncte fiecare. la subiecul al III-lea problemele nu mai sunt cu răspunsuri de tip grilă.

Timpul de lucru a fost de 120 de minute, adică 2 ore, iar proba a început la ora 9:00.

Subiectele pe care le-au avut de rezolvat elevii astăzi, 16 iunie 2022, la Matematică, în cadrul Evaluării Naționale 2022, sunt următoarele:

Baremul de corectare va fi publicat de Ministerul Educației la ora 15:00.

Articolul ULTIMA ORĂ Subiectele date la Matematică, astăzi, la Evaluarea Națională 2022 apare prima dată în Edupedu.ro.

Close