UiPath, primul unicorn românesc, se listează la bursa din New York – Economedia.ro

UiPath, primul unicorn românesc, se listează la bursa din New York – Economedia.ro

Producătorul de software UiPath, primul unicorn românesc, a depus vineri documentaţia necesară pentru o ofertă publică iniţială (IPO) la Bursa de la New York, sub simbolul “PATH”, pentru a obţine un miliard de dolari, transmit MarketWatch şi Reuters, citate de Agerpres. În 2018, UiPath a devenit primul start-up fondat în România care a dobândit statutul de unicorn, adică a fost evaluat la peste un miliard de dolari. Între timp, compania şi-a mutat sediul general în SUA.

Citește articolul integral pe Economedia.ro

Articolul UiPath, primul unicorn românesc, se listează la bursa din New York – Economedia.ro apare prima dată în Edupedu.ro.

Close