Toți elevii de la Colegiul German Goethe fac ore online miercuri, după ce un profesor a fost depistat pozitiv, iar școala a fost închisă pentru dezinfecție

Toți elevii de la Colegiul German Goethe fac ore online miercuri, după ce un profesor a fost depistat pozitiv, iar școala a fost închisă pentru dezinfecție

Elevii de la Colegiul German Goethe din București fac ore online miercuri, după ce un profesor a fost depistat pozitiv, iar școala a fost închisă pentru dezinfecție, au declarat pentru Edupedu.ro reprezentanții liceului.

De mâine, aceștia se vor întoarce în scenariul hibrid în care studiază în perioada aceasta, au mai adăugat reprezentanții liceului.

Între timp, la nivel de București, 14 unități de învățământ vor trece fie la scenariul galben, fie la cel roșu. În cursul zilei de astăzi, dosarele cu propunerile înaintate de școli vor fi avizate de Inspectoratul Școlar al Municipiului București și de către Direcția de Sănătate Publică, iar joi se va întruni Comitetul Municipal pentru Situații de Urgență, a declarat pentru Edupedu.ro purtătorul de cuvânt al Inspectoratului, Roxana Cercel.

Foto: INQUAM Photos / Octav Ganea

Articolul Toți elevii de la Colegiul German Goethe fac ore online miercuri, după ce un profesor a fost depistat pozitiv, iar școala a fost închisă pentru dezinfecție apare prima dată în Edupedu.

Close