Teatrul Țăndărică a transmis online spectacolul de teatru pentru copii “Copacul cu jucării”

Teatrul Țăndărică a transmis online spectacolul de teatru pentru copii “Copacul cu jucării”

Teatrul Țăndărică a transmis astăzi VIDEO online spectacolul pentru copii “Copacul cu jucării”. Este primul spectacol pe care Teatrul Țăndărică îl transmite video, gratuit, pe pagina de Facebook a instituției, în contextul epidemiei de coronavirus. Miercuri, tot de la ora 10:00, este programat spectacolul “Cei trei purceluși”.
VIDEO Spectacolul de teatru Copacul cu jucării a fost transmis pe pagina de Facebook a Teatrului

Contactat în urmă cu o zi de Edupedu.ro, directorul Teatrului Țăndărică, Călin Mocanu, a declarat că “există o mare nevoie de a scoate copilul din fața unui televizor și a unei tensiuni sociale care-i pot dăuna securității emoționale”.

Teatrul Țăndărică a anunțat luni că va transmite toate spectacolele programate pentru această perioadă, “în regim de transmisie Live”, pe pagina de Facebook. Spectacolele vor fi difuzate online conform programului de pe site-ul teatrului și vor putea fi vizionate timp de 90 de minute, anunță instituția.

Săptămâna aceasta, copiii pot vedea următoarele spectacole:
Vezi aici programul Teatrului Țăndărică, ce poate fi urmărit VIDEO pe Facebook
Pagina de Facebook a Teatrului Țăndărică – pe care vor fi difuzate în regim LIVE spectacolele pentru copii
Foto: Teatrul Tandarica
Citește și:

 

 

Articolul Teatrul Țăndărică a transmis online spectacolul de teatru pentru copii “Copacul cu jucării” apare prima dată în Edupedu.

Close