Subiectele de la examenul la Matematică susținut astăzi de absolvenții claselor de Matematică-informatică la Bacalaureat 2019

Subiectele de la examenul la Matematică susținut astăzi de absolvenții claselor de Matematică-informatică la Bacalaureat 2019

Subiectele de la examenul la Matematică susținut astăzi în cadrul Bacalaureatului au fost publicate de publicația mateinfo.ro. Este vorba despre subiectele pentru profilul real, specializarea matematică-informatică. Elevii au avut la dispoziție 3 ore pentru a rezolva subiectele la Matematică. Subiectele au fost diferențiate în funcție de profilul și filiera claselor de liceu urmate.

Examenul la Matematică a fost susținut de absolvenții claselor de liceu cu profil real, de cei care au terminat filiera tehnologică, de absolvenții de la profilul militar și de cei de la profilul pedagogic – specializarea învățători-educatoare. Tinerii care au terminat profilul umanist sau filiera vocațională dau examenul la Istorie.

Foto: www.mateinfo.ro

Foto: www.mateinfo.ro
Foto: www.mateinfo.ro

 

Edupedu.ro va publica baremul la Matematică în jurul orei 15:00.

Știre în curs de actualizare

 

Articolul Subiectele de la examenul la Matematică susținut astăzi de absolvenții claselor de Matematică-informatică la Bacalaureat 2019 apare prima dată în Edupedu.

Close