Strategia de vaccinare împotriva Covid: Toate ministerele își întreabă angajații dacă vor să se vaccineze

Strategia de vaccinare împotriva Covid: Toate ministerele își întreabă angajații dacă vor să se vaccineze

Toți angajații ministerelor trebuie să anunțe dacă vor să se vaccineze sau nu, iar ministerele centralizează răspunsurile și le trimit Ministerului Sănătății pentru realizarea unei baze de date, potrivit informațiilor G4Media.ro.

Ministerul Sănătății a refuzat până la această oră să răspundă la întrebările G4Media.ro legate de strategia de vaccinare.

Ministerul Sănătății și celelalte instituții din domeniul sănătății au adoptat o strategie de vaccinare, care arată ordinea în care va fi prioritizat vaccinul anti-Covid, atunci când România va avea acces la el.

Citește articolul integral pe G4Media.ro

Image by Alfonso Cerezo from Pixabay

Articolul Strategia de vaccinare împotriva Covid: Toate ministerele își întreabă angajații dacă vor să se vaccineze apare prima dată în Edupedu.ro.

Close