SNSPA anunță că a deschis o bibliotecă virtuală și acordă acces liber la cărți publicate de profesori ai universității

SNSPA anunță că a deschis o bibliotecă virtuală și acordă acces liber la cărți publicate de profesori ai universității

Școala Națională de Studii Politice și Administrative (SNSPA) anunță că acordă acces liber la cărți din domeniul ştiinţelor sociale, publicate de profesori ai universității, la Editura Comunicare.ro și Editura Tritonic.

Cu sprijinul celor două edituri, care au manifestat solidaritate în această situație dificilă, generată de pandemia de Covid-19, SNSPA a deschis o bibliotecă virtuală, eLibrary.snspa.ro, unde sunt puse la dispoziţie, spre citire şi descărcare, pe perioada stării de urgenţă, numeroase lucrări din domenii precum: comunicare, relații publice, management, psihologie socială, relații internaționale și geopolitică, economie, social media, sfera publică europeană sau mass-media“, anunță instituția de învățământ superior, într-un comunicat remis Edupedu.ro.

Citește și:

 

 

 

Articolul SNSPA anunță că a deschis o bibliotecă virtuală și acordă acces liber la cărți publicate de profesori ai universității apare prima dată în Edupedu.

Close