Rezolvarea subiectelor la matematică tehnologic BAC 2022, făcută de profesoara Florentina Pavăl

Rezolvarea subiectelor la matematică tehnologic BAC 2022, făcută de profesoara Florentina Pavăl

Subiectele pe care le-au primit la matematică absolvenții de liceu, filiera tehnologică, au fost rezolvate de profesoara Florentina Pavăl de la Colegiul Național “Nicu Gane” din Fălticeni. Elevii de clasele a XII-a și a XIII-a au susținut astăzi, 21 iunie, proba obligatorie a profilului.

Timpul destinat elaborării unei lucrări scrise este de 3 ore pentru fiecare probă.

Rezolvarea subiectelor la Tehnologic

Florentina Pavăl predă matematica de peste 30 de ani la Colegiul Național “Nicu Gane” din Fălticeni. Aceasta este cunoscută pe rețeaua de socializare TikTok drept “Profa de mate cool”, având un cont pe care postează videoclipuri explicative despre matematica de gimnaziu și de liceu. EduPedu.ro a realizat un interviu cu Florentina Pavăl în martie 2021.

Întreaga serie de articole cu sfaturi pentru probele de BAC 2022 poate fi accesată aici: edupedu.ro/tag/sfaturi-bac/.
Citește și:
BAC 2022 Rezolvarea subiectelor la Mate-Info, făcută de profesoara Florentina Pavăl: Subiectele au fost fără capcane
Subiecte matematică Bacalaureat 2022 – profilul real – Mate-Științele naturii
Subiecte matematică Bacalaureat 2022 – profilul real, Mate-Info
Subiecte matematică tehnologic Bacalaureat 2022 – toate calificările

Articolul Rezolvarea subiectelor la matematică tehnologic BAC 2022, făcută de profesoara Florentina Pavăl apare prima dată în Edupedu.ro.

Close