Profesor de 66 de ani, din Craiova, reținut după ce i-ar fi cerut favoruri sexuale unei eleve pentru note mai mari

Profesor de 66 de ani, din Craiova, reținut după ce i-ar fi cerut favoruri sexuale unei eleve pentru note mai mari

Un profesor, în vârstă de 66 de ani, din Craiova, bănuit de comiterea infracțiunii de folosirea abuzivă a funcţiei în scop sexual, a fost reținut de către polițiștii doljeni, relatează Reporter24.info, potrivit G4Media.ro.

Potrivit IPJ Dolj, în 23 mai, polițiștii au fost sesizați, prin apel 112, de o tânără de 19 ani, elevă, din Craiova cu privire la faptul că un bărbat de 66 de ani, profesor, ar fi contactat-o telefonic şi i-ar fi pretins favoruri de natură sexuală în schimbul îmbunătățirii situației școlare la materia pe care o predă.

Citește articolul complet pe G4Media.ro

Articolul Profesor de 66 de ani, din Craiova, reținut după ce i-ar fi cerut favoruri sexuale unei eleve pentru note mai mari apare prima dată în Edupedu.ro.

Close