Percheziții într-un dosar de corupție referitor la promovarea unor elevi ai unui liceu, în Târgu Neamț

Percheziții într-un dosar de corupție referitor la promovarea unor elevi ai unui liceu, în Târgu Neamț

Ofiţerii de poliţie judiciară ai Serviciul Judeţean Anticorupţie Neamţ efectuau vineri dimineață, în baza ordonanţei de delegare a procurorului din cadrul Parchetului de pe lângă Tribunalul Neamţ, două percheziţii domiciliare într-un dosar privind săvârşirea unor infracţiuni de corupţie, relatează Agerpres.

Potrivit unui comunicat al Direcţiei Generale Anticorupţie, faptele se referă la promovarea anului şcolar a unor elevi de la un liceu din oraşul Târgu Neamţ.

În urma acestor activităţi, au fost ridicate înscrisuri relevante pentru cauză.

Anchetatorii vor conduce mai multe persoane pentru audieri la sediul Serviciului Judeţean Anticorupţie Neamţ. 

Foto © Iulian Gherghel | Dreamstime.comDreamstime.com sprijină educaţia din România şi, în contextul pandemiei Covid-19, oferă gratuit imagini stock prin care Edupedu.ro îşi poate ilustra articolele cât mai relevant posibil.

Articolul Percheziții într-un dosar de corupție referitor la promovarea unor elevi ai unui liceu, în Târgu Neamț apare prima dată în Edupedu.ro.

Close