O creșă din Sectorul 2, închisă din cauza unui focar de Covid / Părinții nu au anunțat infectarea vreunui copil

O creșă din Sectorul 2, închisă din cauza unui focar de Covid / Părinții nu au anunțat infectarea vreunui copil

Mai mulți angajați ai creșei Teiul Doamnei, din sectorul 2 al Capitalei, au fost depistați cu COVID19, motiv pentru care activitatea instituției a fost suspendată, conform unui comunicat al Primăriei de sector, citat de G4Media.ro.

“Primul caz a fost confirmat în data de 03.09.2021 în rândul unui angajat de la grupă, luându-se măsurile recomandate de către Direcția de Sănătate Publică a Municipiului București, respective suspendarea activității la grupă și izolarea/ carantinarea bolnavului/ contacților. (…) În data de 13.09.2021 au fost confirmați alți trei angajați, iar activitatea a fost suspendată,” anunță reprezentanții Primăriei Sector 2.

Citește mai mult pe G4Media.ro

Articolul O creșă din Sectorul 2, închisă din cauza unui focar de Covid / Părinții nu au anunțat infectarea vreunui copil apare prima dată în Edupedu.ro.

Close