Nicușor Dan: Nu se vor mai închide școlile pe ploaie, viscol și ninsoare. Doar să fie vreo urgie

Nicușor Dan: Nu se vor mai închide școlile pe ploaie, viscol și ninsoare. Doar să fie vreo urgie

Nicușor Dan, noul primar general al Capitalei, a declarat luni seară la B1TV că prima decizie pe care o va lua va fi demiterea directorului Direcției Juridice din cadrul Primăriei București. Dan a anunțat și că va contracta o firmă care să facă un audit financiar, despre care preconizează că ar putea dura jumătate de an.

Primarul Capitalei a precizat, însă, că ”va face cunoscută foarte repede situația financiară a primăriei”.

În ceea ce privește școlile, Nicușor Dan a anunțat că “nu se mai închid școlile pe ploaie, ninsoare, viscol. Doar să fie vreo urgie. Dar așa, mereu am considerat o exagerare. Nu se pune problema să închidem școlile la 30 de centimetri de zăpadă“.

Citește articolul integral pe G4Media.ro

Articolul Nicușor Dan: Nu se vor mai închide școlile pe ploaie, viscol și ninsoare. Doar să fie vreo urgie apare prima dată în Edupedu.

Close