Nicușor Dan a numit-o pe Liliana Toderiuc Fedorca, PNL, consilier personal pe Educație și Cultură

Nicușor Dan a numit-o pe Liliana Toderiuc Fedorca, PNL, consilier personal pe Educație și Cultură

Liliana Toderiuc Fedorca, membru PNL și inspector școlar general adjunct la Inspectoratul Școlar al Municipiului București în ultimii 8 ani, a anunțat că a devenit consilierul personal al primarului Nicușor Dan pe domeniile învățământ și cultură.

Pentru început, aceasta va lucra la primărie cu program scurt, permis de lege, urmând ca în curând să încheie mandatul de inspector general adjunct și să ocupe o funcție plină în echipa lui Nicușor Dan.

Săptămâna aceasta am acceptat provocarea de a deveni unul dintre consilierii Primarului General al Capitalei, Nicușor Dan. Astfel, am început activitatea la Primăria Capitalei pentru domeniile învățământ și cultură, punând la bătaie toată experiența și expertiza mea de atâția ani.“, a scris pe pagina sa de facebook Liliana Toderiuc Fedorca.

Citește articolul integral în publicația Cultura la dubă

Articolul Nicușor Dan a numit-o pe Liliana Toderiuc Fedorca, PNL, consilier personal pe Educație și Cultură apare prima dată în Edupedu.ro.

Close