Ministrul educației, din nou în ședință la Cotroceni convocată de Iohannis pentru măsurile de gestionare a epidemiei

Ministrul educației, din nou în ședință la Cotroceni convocată de Iohannis pentru măsurile de gestionare a epidemiei

Administrația Prezidențială anunță o nouă ședință privind măsurile de gestionare a epidemiei, la ora 12:30. Este a doua reuniune convocată de președintele Klaus Iohannis pe această temă, săptămâna aceasta, la care este chemat și ministrul Educației. Precedenta ședință a fost luni și a fost urmată de anunțul că toate școlile, grădinițele și universitățile rămân închise până în septembrie, iar școala continuă online.

La finalul ședinței, Klaus Iohannis va susține o declarație de presă.

“Președintele României, domnul Klaus Iohannis, va avea miercuri, 29 aprilie a.c., ora 12:30, la Palatul Cotroceni, o ședință privind măsurile de gestionare a epidemiei COVID-19 cu Prim-ministrul României, Ludovic Orban, Ministrul Apărării Naționale, Nicolae Ciucă, Ministrul Economiei, Energiei și Mediului de Afaceri, Virgil Popescu, Ministrul Sănătății, Nelu Tătaru, Ministrul Afacerilor Interne, Marcel Vela, Ministrul Educației și Cercetării, Monica Anisie, și șeful Departamentului pentru Situaţii de Urgenţă, secretar de stat în Ministerul Afacerilor Interne, Raed Arafat”, anunță Administrația Prezidențială, într-un comunicat de presă.

Citește și:

 

Articolul Ministrul educației, din nou în ședință la Cotroceni convocată de Iohannis pentru măsurile de gestionare a epidemiei apare prima dată în Edupedu.

Close