Ministerul Educației întârzie afișarea rezultatelor repartizării în licee 2020

Ministerul Educației întârzie afișarea rezultatelor repartizării în licee 2020. Nici până la ora 13:00, listele cu elevii admiși la liceu nu au fost făcute publice pe admitere.edu.ro, iar purtătorul de cuvânt al Ministerului Educației nu a răspuns la întrebările Edupedu.ro. Peste 160.000 de elevi așteaptă aceste rezultate.

Potrivit surselor Edupedu.ro, rezultatele vor fi afișate până la ora 15:00.

Spre dosebire de situația de la examene, admiterea la liceu nu are fixată în ordinele ministrului nicio oră anume până la care trebuie afișate. Anii trecuți, Ministerul Educației a publicat aceste date fie la ora 8:00, fie la ora 16:00.

Însă în anul în care toată activitatea educațională a trecut în online din cauza pandemiei COVID-19, așteptările copiilor și ale părinților sunt ca listele cu admișii să fie afișate în prima parte a zilei.

Edupedu.ro va reveni, în momentul în care rezultatele vor fi publice.

Articolul Ministerul Educației întârzie afișarea rezultatelor repartizării în licee 2020 apare prima dată în Edupedu.