Marea Britanie închide şcolile pe termen nedefinit, în urma criticilor privind reacţia slabă la epidemia de coronavirus

Marea Britanie închide şcolile pe termen nedefinit, în urma criticilor privind reacţia slabă la epidemia de coronavirus

Marea Britanie a ordonat miercuri închiderea şcolilor, unde învaţă milioane de copii, pe termen nedefinit, în urma criticilor privind reacţia slabă la răspândirea coronavirusului, transmite Reuters, preluată de News.ro, citată de G4Media.ro

Majoritatea şcolilor vor fi închise începând de vineri, dar unele vor rămâne deschise pentru copiii lucrătorilor din sectoare esenţiale, cum sunt cei din domeniul sănătăţii, a declarat în Parlament ministrul Educaţiei, Gavin Williamson.

Citește articolul integral pe G4Media.ro

FOTO: pexels.com

Articolul Marea Britanie închide şcolile pe termen nedefinit, în urma criticilor privind reacţia slabă la epidemia de coronavirus apare prima dată în Edupedu.

Close