LISTA celor 29 de școli noi din București care intră în online

LISTA celor 29 de școli noi din București care intră în online

Consiliul de Administrație al Inspectoratului Școlar București a aprobat joi încă 29 de solicitări de suspendare a activității educaționale cu prezență fizică în școlile din Capitală, unde incidența infectării cu coronavirus a ajuns la 15,42. ISMB a transmis și lista școlilor unde va fi suspendată activitatea și data la care se va întâmpla asta pentru fiecare în parte.
  • Amintim că Institutul Național de Sănătate Publică (INSP) a propus, astăzi, Comitetului pentru Situații de Urgență, carantinarea Bucureștiului și Ilfovului.

În total, 5% din școlile din România sunt în sistem online, a declarat ministrul Educației, Sorin Cîmpeanu, la RomâniaTV. Acesta a spus că, potrivit centralizării ministerului Educației, 347 de școli au solicitat trecerea în online pe baza numărului de îmbolnăviri sau pe baza insuficienței resurselor.

Lista o puteți consulta în PDF-ul de mai jos:

Foto: © Vitaliy NazarenkoDreamstime.com / Dreamstime.com sprijină educaţia din România şi, în contextul pandemiei Covid-19, oferă gratuit imagini stock prin care Edupedu.ro îşi poate ilustra articolele cât mai relevant posibil.

Articolul LISTA celor 29 de școli noi din București care intră în online apare prima dată în Edupedu.ro.

Close