Istorie – Programa pentru bacalaureat 2021 a fost anunțată

Istorie – Programa pentru bacalaureat 2021 a fost anunțată

Simularea BacalaureatuluiSimularea Bacalaureatului

Programa pentru Istorie la Bacalaureat 2021, valabilă pentru examenul scris din acest an, a fost publicate vineri, 5 februarie 2021, în Monitorul Oficial. Ordinul de ministru 3.237/2021 aprobă astfel materia pe care elevii de clasa a XII-a trebuie să o pregătească pentru proba obligatorie a profilului, care este o proba scrisă programată pentru 29 iunie, conform calendarului oficial al examenului.

Pentru că au fost publicate programele integrale și nu doar conținuturile exceptate, sunt foarte multe pagini pentru fiecare materie, așa că am ales să le publicăm în articole separate pentru a nu se produce confuzii și pentru a putea fi găsite mai ușor de către elevi și profesori.

Descarcă toate noile programe pentru Bacalaureat 2021 și Evaluarea Națională 2021, publicate pe 5 februarie în Monitorul Oficial. Pe baza lor se vor face subiectele de examen

Foto: pixabay.com

Articolul Istorie – Programa pentru bacalaureat 2021 a fost anunțată apare prima dată în Edupedu.ro.

Close