Gabriela Firea vrea să cheltuiască 3,5 milioane de lei pentru abonamente pentru elevi și profesori la o bibliotecă virtuală deținută de patronul Editurii Litera și care nu funcționează încă

Gabriela Firea vrea să cheltuiască 3,5 milioane de lei pentru abonamente pentru elevi și profesori la o bibliotecă virtuală deținută de patronul Editurii Litera și care nu funcționează încă

Gabriela Firea a pus pe ordinea de zi a ședinței de luni a Consiliului General un proiect de hotărâre prin care o instituție din subordinea Primăriei București va plăti 3,5 milioane de lei unei asociații reprezentate de șeful Editurii Litera în schimbul unor abonamente de lectură online pentru bucureșteni.

E vorba despre platforma bucuresti.citeste.ro, care nu este funcțională la ora publicării acestui articol. Prin acest acord, Primăria București – prin Centrul PROEDUS, ar urma să plătească 20.000 de abonamente lunare timp de șapte luni, pentru elevi și cadre didactice din București.

Citește articolul integral pe G4Media.ro

Articolul Gabriela Firea vrea să cheltuiască 3,5 milioane de lei pentru abonamente pentru elevi și profesori la o bibliotecă virtuală deținută de patronul Editurii Litera și care nu funcționează încă apare prima dată în Edupedu.

Close