Firea, declarații care se bat cap în cap pe tema prezenței în școală împreună cu Pandele și fiii lor. Când a mințit primarul general?

Firea, declarații care se bat cap în cap pe tema prezenței în școală împreună cu Pandele și fiii lor. Când a mințit primarul general?

Primarul Capitalei, Gabriela Firea, se contrazice în declarații pe tema prezenței sale în școală împreună cu soțul său, Florentin Pandele, primarul din Voluntari și cei doi fii ai lor. Ieri, Firea a declarat pentru G4Media.ro că au intrat în școală luni dimineață, acum spune că au fost duminică seara.

„Da, toți părinții și copiii mici au acces, doar în grupuri de 5, pentru a prelua manuale. Noi ne-am dus foarte dimineață, pentru că aveam o programare la doctor cu cei mici, nu era încă nimeni sosit în școală. Nu am interacționat cu alți părinți sau elevi. Am purtat măști în interior. Le-am dat jos 30 de secunde pentru o fotografie”, este declarația Gabrielei Firea de luni pentru G4Media.ro, după ce fotografia cu ea, Pandele și copiii s-a viralizat.

Astăzi, primarul general susține, într-o postare pe Facebook, că a fost în școală duminică seara. Ce spune Firea acum: „Factual : in seara de 13 sept, INAINTE de inceperea scolilor, am mers cu sotul meu sa verificam pregatirile sanitare pentru luni dimineata, fiecare in scolile din orasul in care este primar. (…)”

Citește articolul integral pe G4Media.ro

Articolul Firea, declarații care se bat cap în cap pe tema prezenței în școală împreună cu Pandele și fiii lor. Când a mințit primarul general? apare prima dată în Edupedu.

Close