Filme şi serii educaţionale, puse la dispoziţie gratuit de Netflix pe canalul său YouTube, la solicitarea profesorilor

Filme şi serii educaţionale, puse la dispoziţie gratuit de Netflix pe canalul său YouTube, la solicitarea profesorilor

Netflix Inc a anunţat vineri că a pus la dispoziţia publicului, în mod gratuit, unele filme şi serii documentare, inclusiv „Our Planet” şi „Explained”, pe canalul de YouTube al companiei, la solicitarea profesorilor, informează Reuters, preluată de Agerpres.

Iniţiativa vine în contextul în care instituţiile de învăţământ au fost închise, ca măsură de stopare a răspândirii coronavirusului, milioane de elevi şi studenţi fiind izolaţi acasă, iar şcolile şi colegiile apelând la instrumente virtuale pentru a continua cursurile.

 

 

Articolul Filme şi serii educaţionale, puse la dispoziţie gratuit de Netflix pe canalul său YouTube, la solicitarea profesorilor apare prima dată în Edupedu.

Close