Femeie de 45 de ani, prinsă copiind la Bacalaureat / ”Vorbea pur şi simplu în timpul examenului la pixul-telefon”

Femeie de 45 de ani, prinsă copiind la Bacalaureat / ”Vorbea pur şi simplu în timpul examenului la pixul-telefon”

O gălățeancă de 45 de ani, absolventă a unui liceu particular, a fost prinsă copiind în timpul examenului de bacalaureat, anunță Viața Liberă, citată de G4Media.ro.

„Surpriza a fost că era vorba de o doamnă de 45 de ani, absolventă a unui liceu particular, la frecvenţă redusă. Aceasta a fost prinsă de comisia de supraveghere cu un pix care avea un SIM telefonic. M-am uitat şi eu pe imaginile surprinse de camerele de luat vederi şi era clar că îl ţinea în dreptul gurii şi al urechii şi încerca să comunice cu cineva din afară. Vorbea pur şi simplu în timpul examenului la pixul-telefon. Iată că device-urile moderne au ajuns şi mijloace de fraudare a examenelor”, susține președintele comisiei de Bacalaureat, inspectorul general-adjunct Adrian Diacănu.

Citește mai mult pe G4Media.ro

Foto: © Andreaobzerova | Dreamstime.com  / Dreamstime.com sprijină educaţia din România şi, în contextul pandemiei Covid-19, oferă gratuit imagini stock prin care Edupedu.ro îşi poate ilustra articolele cât mai relevant posibil

Articolul Femeie de 45 de ani, prinsă copiind la Bacalaureat / ”Vorbea pur şi simplu în timpul examenului la pixul-telefon” apare prima dată în Edupedu.ro.

Close