Epidemiologul american Anthony Fauci: Va fi nevoie de mască şi de distanţare socială şi după vaccinarea pentru Covid-19

Epidemiologul american Anthony Fauci: Va fi nevoie de mască şi de distanţare socială şi după vaccinarea pentru Covid-19

Anthony Fauci, cel mai reputat expert în boli infecţioase din Statele Unite, a avertizat luni că nu se va putea reveni imediat la o viaţă normală chiar şi după vaccinarea pentru noul coronavirus, transmite CNBC, citată de News.ro.

De fapt, Fauci recomandă oamenilor să poarte mască şi să practice distanţarea socială chiar şi după ce se vor vaccina.

Compania americană Moderna a anunţat luni că, potrivit rezultatelor preliminare ale unui studiu clinic, vaccinul său pentru Covid-19, dezvoltat în colaborare cu Institutul Naţional pentru Boli Infecţioase şi Alergii din SUA, are o eficacitate de peste 94%.

Citește articolul integral pe G4Media.ro

Articolul Epidemiologul american Anthony Fauci: Va fi nevoie de mască şi de distanţare socială şi după vaccinarea pentru Covid-19 apare prima dată în Edupedu.ro.

Close