DOCUMENT Ministerul Educației anunță situația actualizată a școlilor închise din cauza condițiilor meteo: decizie finală de suspendare integrală a cursurilor în 6 județe, pentru astăzi

DOCUMENT Ministerul Educației anunță situația actualizată a școlilor închise din cauza condițiilor meteo: decizie finală de suspendare integrală a cursurilor în 6 județe, pentru astăzi

Ministerul Educației anunță că și în județul Vrancea inspectoratul școlar a decis să suspende integral cursurile, după ce dimineață a comunicat că suspendarea nu cuprinde și orele efectuate după-amiază. În total, 6 județe și-au închis toate școlile și grădinițele astăzi, 6 februarie, din cauza condițiile meteo nefavorabile: Brăila, Buzău, Călărași, Ialomița, Tulcea și Vrancea. Vezi mai jos lista integrală a localităților din celelalte județe unde cursurile sunt suspendate parțial.

“În urma întrunirii Comitetului pentru Situații de Urgență, Inspectoratele Școlare din județele: Brăila, Buzău, Călărași, Ialomița, Tulcea și Vrancea au luat decizia ca astăzi, 06 februarie 2020, cursurile vor fi suspendate integral, din cauza condițiile meteo nefavorabile – intensificări puternice ale vântului, viscol, vizibilitate redusă semnificativ/COD ROȘU – COD PORTOCALIU”, anunță Ministerul Educației, într-un comunicat remis Edupedu.ro.

Lista localităților cu unități de învățământ închise parțial astăzi, 6 februarie, din cauza condițiilor meteo nefavorabile: 

Articolul DOCUMENT Ministerul Educației anunță situația actualizată a școlilor închise din cauza condițiilor meteo: decizie finală de suspendare integrală a cursurilor în 6 județe, pentru astăzi apare prima dată în Edupedu.

Close