Declarația pe proprie răspundere va fi din nou obligatorie pentru deplasările pe timpul nopții

Declarația pe proprie răspundere va fi din nou obligatorie pentru deplasările pe timpul nopții

Premierul Ludovic Orban a declarat, joi, că se va reveni la declaraţia pe propria răspundere pentru circulaţia pe timpul nopţii, anunţând că această declaraţie ar putea fi acceptată şi în variantă online.

Conform hotărârii nr. 52 a CNSU, adoptată în 5 noiembrie, se interzice circulația în afara locuinței între orele 23:00 – 05:00, fiind exceptate deplasarea în interes profesional, asistență medicală sau alte motive justificate, însă aceste persoane trebuie să prezinte legitimația de serviciu, adeverința eliberată de angajator sau o declarație pe propria răspundere.

Citește articolul integral pe G4Media.ro

Articolul Declarația pe proprie răspundere va fi din nou obligatorie pentru deplasările pe timpul nopții apare prima dată în Edupedu.

Close