Ciolacu: Dacă ajungem la guvernare vom deschide absolut toate școlile, cu sistem de testare rapidă și cu transport asigurat pentru copiii mici

Ciolacu: Dacă ajungem la guvernare vom deschide absolut toate școlile, cu sistem de testare rapidă și cu transport asigurat pentru copiii mici

Președintele PSD, Marcel Ciolacu, a declarat, joi seara, la întrebarea G4Media.ro, că dacă PSD va ajunge la guvernare va deschide absolut toate școlile, cu sistem de testare rapidă și cu transport asigurat de autoritățile locale pentru copiii mici.

„Da, vom deschide absolut toate școlile, cu sistem de testare rapidă și la copiii mai mici găsit un sistem de transport împreună cu autoritățile locale cât de cât controlat. Și în timpul războiului au funcționat școlile. Este cea mai mare grozăvie cu închiderea școlilor, cred că suntem singurul stat european cu școli închise”, a afirmat Marcel Ciolacu. Și Alexandru Rafila a susținut necesitatea deschiderii școlilor.

Citește articolul integral pe G4Media.ro

Articolul Ciolacu: Dacă ajungem la guvernare vom deschide absolut toate școlile, cu sistem de testare rapidă și cu transport asigurat pentru copiii mici apare prima dată în Edupedu.ro.

Close