București: Nu au fost cazuri de elevi cu temperatură peste 37,3 grade la proba de luni a Bacalaureatului

București: Nu au fost cazuri de elevi cu temperatură peste 37,3 grade la proba de luni a Bacalaureatului

Niciun caz de elev care să aibă temperatură peste 37,3 grade nu a fost raportat luni, în Bucureşti, la proba la Limba şi literatura română din cadrul examenului de Bacalaureat, potrivit Inspectoratului Şcolar al Municipiului Bucureşti, citat de Agerpres.

Examenul de Bacalaureat, sesiunea iunie-iulie 2020, a început luni cu proba scrisă la Limba şi literatura română, iar marţi se va desfăşura proba la Limba şi literatura maternă pentru absolvenţii de liceu din partea minorităţilor naţionale. Miercuri va avea loc proba obligatorie a profilului, iar ultima probă scrisă din această sesiune – cea la alegere a profilului şi a specializării – este programată joi.

În Capitală susţin probele examenului de Bacalaureat peste 17.000 de candidaţi.

Articolul București: Nu au fost cazuri de elevi cu temperatură peste 37,3 grade la proba de luni a Bacalaureatului apare prima dată în Edupedu.

Close