BREAKING Primul deces din România al unui pacient cu coronavirus: un bărbat revenit din Franța cu cancer în fază terminală, internat la Craiova

BREAKING Primul deces din România al unui pacient cu coronavirus: un bărbat revenit din Franța cu cancer în fază terminală, internat la Craiova

Grupul de comunicare strategică a anunțat, duminică dimineață, că a fost înregistrat primul deces din România al unui pacient cu coronavirus. Este vorba despre un bărbat de 67 de ani, internat la Craiova, care avea cancer în stadiu terminal și care venise în 6 martie din Franța.

„A fost înregistrat primul deces al unui pacient infectat cu noul coronavirus pe teritoriul României. Este vorba de pacientul în vârstă de 67 de ani confirmat cu COVID-19 pe 18.03.2020 la UPU din cadrul Spitalului Filiași și transferat în aceeași dată la SCBI Craiova. Pacientul avea afecțiuni preexistente foarte grave, patologie neoplazică în stadiu terminal (cancer)”, a anunțat Grupul de comunicare strategică.

 

 

Articolul BREAKING Primul deces din România al unui pacient cu coronavirus: un bărbat revenit din Franța cu cancer în fază terminală, internat la Craiova apare prima dată în Edupedu.

Close