BREAKING David Popovici a câștigat semifinala probei de 100 m liber la Campionatul Mondial de Natație cu record mondial de juniori

BREAKING David Popovici a câștigat semifinala probei de 100 m liber la Campionatul Mondial de Natație cu record mondial de juniori

Update 3: David Popovici s-a clasat pe primul loc în semifinală, cu nou record mondial de juniori: 47.13 secunde. El a stabilit cel mai bun timp din ambele semifinale și s-a calificat în finala de 100 metri liber, care se va disputa miercuri seară.

Înotătorul român David Popovici (17 ani) a concurat marți seară, de la ora 19:26, în semifinala de 100 de metri liber la Campionatele Mondiale de Natație. David este elev la Colegiul Național George Coșbuc din București, iar luni seară a cucerit medalia de aur în proba de 200 m liber, la Campionatele Mondiale de nataţie de la Budapesta.

Citește articolul integral pe G4Media.ro

Articolul BREAKING David Popovici a câștigat semifinala probei de 100 m liber la Campionatul Mondial de Natație cu record mondial de juniori apare prima dată în Edupedu.ro.

Close