Baremul și subiectele integrale de la Limba și literatura română – Evaluarea Națională 2020 Sesiunea specială

Baremul și subiectele integrale de la Limba și literatura română – Evaluarea Națională 2020 Sesiunea specială

Baremul și subiectele integrale de la examenul la Limba și literatura română susținut astăzi în sesiunea specială a Evaluării Naționale 2020 au fost publicate de Ministerul Educației. Absolvenții de clasa a VIII-a au avut 2 ore la dispoziție să rezolve subiectele la Limba română.

La examenul de astăzi s-au înscris 192 de candidați. Marți, 30 iunie, se desfășoară proba la Matematică, unde sunt 206 candidați înscriși. Miercuri, 1 iulie, va avea loc proba la Limba și literatura maternă (9 candidați înscriși).

Subiectele și baremul de la Limba și literatura română – 29 iunie – Sesiunea specială a Evaluării Naționale 2020:

 

Această sesiune specială a Evaluării Naționale a fost organizată pentru elevii care, din cauza pandemiei COVID-19, nu au putut participa la unul sau la niciunul dintre examenele primei sesiuni.

Calendarul sesiunilor speciale de BAC și Evaluare Națională 2020:

Articolul Baremul și subiectele integrale de la Limba și literatura română – Evaluarea Națională 2020 Sesiunea specială apare prima dată în Edupedu.

Close