Baremul de corectare pentru matematică Bacalaureat 2022 – Mate-Info

Baremul de corectare pentru matematică Bacalaureat 2022 – Mate-Info

Ministerul Educației a publicat la ora 15:00, pe subiecte.edu.ro, baremul de corectare și subiectele de la proba obligatorie a profilului de la examenul de Bacalaureat 2022. În această dimineață, elevii de clasele a XII-a și a XIII-a au susținut proba scrisă la Matematică sau la Istorie.

Miercuri va avea loc proba la alegere a profilului şi specializării. Proba la Limba și literatura maternă se va desfășura joi, 23 iunie.

Barem Mate – Mate-Info – Bac 2022

Foto: © Kuzma | Dreamstime.com / Dreamstime.com sprijină educaţia din România şi, în contextul pandemiei Covid-19, oferă gratuit imagini stock prin care Edupedu.ro îşi poate ilustra articolele cât mai relevant posibil

Articolul Baremul de corectare pentru matematică Bacalaureat 2022 – Mate-Info apare prima dată în Edupedu.ro.

Close