VIDEO Rezolvarea subiectelor la Mate-Info, făcută de profesoara Florentina Pavăl: Subiectele au fost fără capcane

VIDEO Rezolvarea subiectelor la Mate-Info, făcută de profesoara Florentina Pavăl: Subiectele au fost fără capcane

Profesoara Florentina Pavăl de la Colegiul Național “Nicu Gane” din Fălticeni a trimis pe adresa redactie@edupedu.ro rezolvarea subiectelor pentru specializarea Matematică-Informatică. Astăzi, elevii de clasele a XII-a și a XIII-a au susținut proba obligatorie a profilului.
Vezi subiectele la mate-infotehnologic și mate-științele naturii.

Cadrul didactic a spus că nu au fost capcane la Mate-Info și că subiectele au fost asemănătoare cu testele de antrenament.

Structura subiectelor este aceeași ca în anii trecuți – câte trei subiecte cu câte șase probleme/exerciții, fiecare dintre acestea notate cu câte 5 puncte. Timpul destinat elaborării unei lucrări scrise este de 3 ore pentru fiecare probă.

Florentina Pavăl predă matematica de peste 30 de ani la Colegiul Național “Nicu Gane” din Fălticeni. Aceasta este cunoscută pe rețeaua de socializare TikTok drept “Profa de mate cool”, având un cont pe care postează videoclipuri explicative despre matematica de gimnaziu și de liceu. EduPedu.ro a realizat un interviu cu Florentina Pavăl în martie 2021.

Întreaga serie de articole cu sfaturi pentru probele de BAC 2022 poate fi accesată aici: edupedu.ro/tag/sfaturi-bac/.

Articolul VIDEO Rezolvarea subiectelor la Mate-Info, făcută de profesoara Florentina Pavăl: Subiectele au fost fără capcane apare prima dată în Edupedu.ro.

Close