BAC 2019 Baremele și subiectele de la Matematică și Istorie au fost publicate de Ministerul Educației

BAC 2019 Baremele și subiectele de la Matematică și Istorie au fost publicate de Ministerul Educației

Baremele și subiectele de la Matematică și Istorie au fost publicate de Ministerul Educației și pot fi descarcate din articol. Pe baza baremului de mai jos, absolvenții de liceu care au susținut astăzi proba obligatorie a profilului vor fi evaluați și notați la examenele de astăzi. Examenul la Matematică a fost susținut de absolvenții claselor de liceu cu profil real, de cei care au terminat filiera tehnologică, de absolvenții de la profilul militar și de cei de la profilul pedagogic – specializarea învățători-educatoare. Tinerii care au terminat profilul umanist sau filiera vocațională dau examenul la Istorie.

Absolvenții de liceu au avut la dispoziție 3 ore pentru a rezolva subiectele.

Descarcă baremele și subiectele integrale de la examenele de astăzi la Matematică și Istorie – BAC 2019:

 

 

 

Știre în curs de actualizare

 

Articolul BAC 2019 Baremele și subiectele de la Matematică și Istorie au fost publicate de Ministerul Educației apare prima dată în Edupedu.

Close