Amendă de 1.000 de lei pentru un student din Sebeș care a scuipat pe jos în parc coji de semințe. El a fost prins cu ajutorul camerelor de supraveghere

Amendă de 1.000 de lei pentru un student din Sebeș care a scuipat pe jos în parc coji de semințe. El a fost prins cu ajutorul camerelor de supraveghere

Un tânăr din Sebeș a fost amendat de polițiști cu 1.000 de lei după ce a mâncat semințe și a scuipat cojile pe jos, transmite Alba24. Fapta s-a petrecut în luna mai, dar tânărul în cauză a vrut să scape de amendă în instanță și a cerut anularea procesului verbal de contravenție.

Judecătoria Sebeș a respins acțiunea tânărului, care poate face însă apel.

Tânărul a motivat că vrea anularea amenzii deoarece aceasta este prea mare pentru fapta săvârșită, că nu are un venit propriu fiind student la Cluj-Napoca.

Citește articolul integral pe G4Media.ro

Foto: © HandmadePicturesDreamstime.com

Dreamstime.com sprijină educaţia din România şi, în contextul pandemiei Covid-19, oferă gratuit imagini stock prin care site-ul Edupedu.ro îşi poate ilustra articolele cât mai relevant posibil. Pentru școli, elevi și studenți Dreamstime.com oferă 50% reducere la toate planurile, până la sfârșitul lunii septembrie.

Articolul Amendă de 1.000 de lei pentru un student din Sebeș care a scuipat pe jos în parc coji de semințe. El a fost prins cu ajutorul camerelor de supraveghere apare prima dată în Edupedu.

Close