Actrița Alina Șerban este nominalizată la Premiile Academiei Germane de Film

Actrița Alina Șerban este nominalizată la Premiile Academiei Germane de Film

Actrița Alina Șerban a primit o nominalizare la premiul pentru “Cea mai bună actriță” în cadrul Premiilor Academiei Germane de Film, pentru rolul său din filmul Gipsy Queen, regizat de Hüseyin Tabak (Austria-Germania 2019).

Ceremonia de decernare a premiilor va fi transmisă online pe 24 aprilie, iar la aceeași categorie mai sunt nominalizate două actrițe. În Gipsy Queen, Alina Șerban interpretează rolul lui Ali, o mamă singură de etnie romă, care trebuie să aibă grijă de copiii săi. Pentru a-și putea întreține familia, aceasta se apucă de box, alături de antrenorul și patronul unui club de box.

 

 

Articolul Actrița Alina Șerban este nominalizată la Premiile Academiei Germane de Film apare prima dată în Edupedu.

Close